ЗСУ розпочали наступ за багатьма напрямками на півдні України, але операція потребує тиші, – Гуменюк

Після тривалих контрнаступальних дій українські військові на півдні України пішли в наступ на кількох напрямках. Про це сьогодні, 29 липня офіційно заявила керівниця об’єднаного прес-центру Сил оборони «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі «24 каналу», інформує ІА «Юг. Today».
«Виснаживши ворога, ми зараз уже маємо сили і можливості почати наступальні дії на кількох напрямках, що зараз і відбувається», – сказала Наталія Гуменюк.
Вона наголосила, що військова операція ЗСУ триває, тому всі подробиці мають бути таємницею для ворога. Але керівниця прес-центру не заперечила, що на певних ділянках вже прорвано перший рубіж оборони. Нагадаємо, що Збройні Сили України на Херсонщині знищили всі важливі для рашистів мости та прорвали першу лінію оборони ворога.
В свою чергу, під час брифінгу в медіацентрі Наталія Гуменюк деталізувала, що удари ЗСУ по складах і базах окупантів на Правобережжі послабили російських окупантів. Однак ворог потужний, тому в ЗСУ не плекають пустих надій. Речниця Сил оборони «Південь» оцінила сили супротивника, які наразі на Правобережжі. Гуменюк підкреслила, що сили ворога досить потужні, оскільки росіяни підтягували їх туди давно.
«Збиралися зі своїми військовими резервами, з військовим екіпіруванням і технікою з додаванням боєзапасів», – зізналася речниця ОК «Південь».
За її словами, найголовніше у будь-якій військовій операції – це дотримання тиші, а «ажіотаж від будь-якої новини з фронту» є неправильним в умовах гібридної та інформаційної війни.
«Потрібно усвідомлювати, що будь-які дії, навіть якщо вони надихають, повинні мати логічне завершення, тільки тоді вони будуть результативними. Тому новина є, вона всіх надихає, далі потрібно набратися терпіння», – заявила Наталія Гуменюк.
Гуменюк також порадила цивільним на тимчасово окупованих територіях завжди пам’ятати, що Україна не знищує цивільну інфраструктуру і не б’є по мирних об’єктах. Речниця ОК «Південь» закликала місцевих жителів у зоні бойових дій сховатися в укриття, якщо вони не мають можливості евакуюватися.
Після добрих новин з Херсонщини прийшли й погані з Миколаївщини. Аби помститися, рашисти нещодавно почали щільно обстрілювати центр Миколаєва. Про це у своєму телеграм-каналі розповів голова обласної військової адміністрації Віталій Кім. Зокрема, є влучання у житлові будинки та навчальні заклади. Відомо про двох загиблих та п’ятьох поранених. На місцях працюють рятувальні, аварійні служби та комунальники.
«Не виходимо з укриттів, не переміщуємося на автомобілях. Віримо в ЗСУ!» – звернувся до миколаївців Віталій Кім.
Підготувала Інна ДЕРМЕНЖІ