В Одесі засудили агентурну групу рф, до якої входили двоє військовослужбовців у СЗЧ

Суд визнав винними двох військовослужбовців та цивільну особу у державній зраді, вчиненій організованою групою в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України). Про це у Фейсбук повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора, передає видання «Південь сьогодні».
Прокурори Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону довели, що одного з військовослужбовців представник держави-агресора завербував після самовільного залишення ним частини. Згодом той залучив до співпраці іншого військового, який також перебував у СЗЧ, та місцеву мешканку. Через відсутність стабільного заробітку всі троє погодилися працювати на ворога.
Організатор підтримував зв’язок із куратором спецслужб рф, координував дії групи, проводив інструктаж із конспірації, збирав та передавав інформацію, а також розподіляв отримані кошти між учасниками.
Упродовж квітня–червня 2024 року вони через Telegram передавали дані про розташування систем ППО, військових частин, блокпостів ЗСУ та ТрО, об’єктів критичної інфраструктури, медичних і навчальних закладів, а також маршрути переміщення військової техніки в Одесі. Для уточнення інформації використовували скріншоти Google Maps із координатами об’єктів.
Цивільна учасниця групи під час виконання завдань змінювала зовнішність та використовувала рожеву перуку для конспірації.
У червні 2024 року правоохоронці затримали учасників групи. Тоді, за клопотанням прокурорів, суд обрав їм запобіжний захід – тримання під вартою без права застави.
Організатора засуджено до довічного позбавлення волі, його спільника та цивільну учасницю групи – до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА