В Одесі забудовника підозрюють у зайнятті заповідної землі під елітні квартири

Приморська окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у справі про захоплення та самовільну забудову земель природно-заповідного фонду в Одесі. В рамках розслідування прокурори вже повідомили про підозру директору компанії, про що інформують у пресслужбі Одеської обласної прокуратури, передає видання «Південь сьогодні».
За даними розслідування, у 2015 році керівник компанії – відомий в Одесі забудовник, за договором купівлі-продажу отримав із правом подальшої реконструкції недобудову із залізобетонних колон поблизу Одеського палацу спорту.

Займаючись реконструкцією, з 2015 по 2021 роки забудовник майже удвічі територіально вийшов за дозволені межі. Тим самим здійснивши самовільне захоплення земель. Незаконно зайнята ділянка відноситься до державної власності та є частиною природно-заповідного фонду в Приморському районі Одеси.
В ході реконструкції недобудови підприємець організував будівництво комплексу апартаментів, включаючи 30-поверховий житловий будинок, під продаж квартир.
При цьому, супутня інфраструктура комплексу, враховуючи будівлі трансформаторної підстанції, дитячий майданчик, ворота, паркувальні місця, гостьові автостоянки та контрольно-пропускний пункт, розміщені за межами земельних ділянок, відведених для вказаних потреб. Весь ЖК огороджено капітальним металевим парканом.
«Внаслідок протиправних дій забудовника державі спричинено понад 16 млн грн шкоди», – пишуть у прокуратурі.
Директор компанії підозрюється у самовільному зайнятті охоронних земель та незаконному будівництві на них (ч. 4 ст. 197-1 КК України).