Українська делегація прибула в Стамбул на переговори щодо експорту зерна з портів Великої Одеси

Українська делегація на чолі з міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим прибула в Стамбул на переговори щодо розв’язання зернового питання.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України, передає інформагенція “Юг.Today”.
У рамках візиту українська сторона провела зустріч з Генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гуттерешем. В фокусі діалогу – ініціатива ООН щодо розблокування морських портів для експорту продовольства та гарантії безпеки для суден.
Генеральний секретар вкотре висловив підтримку деблокаді українських портів та запевнив, що безпека є беззаперечним пріоритетом ООН. Зі своєї сторони Організація зробить максимум, аби цей принцип дотримувався всіма учасниками переговорів.
Вчора ввечері речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко прокоментував переговори в Туреччині щодо відновлення експорту українських зернових. Він підтвердив, що 22 липня в Туреччині заплановані переговори щодо відновлення експорту українських зернових під егідою ООН. За його словами, за підсумками може бути підписаний документ, який міститиме зобов‘язання сторін щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі.
«Українська делегація підтримає лише ті рішення, які ґарантуватимуть безпеку південних регіонів України, сильні позиції ЗСУ в Чорному морі та безпечний експорт української сільськогосподарської продукції на світові ринки», – підкреслив речник МЗС.