Посадовців Управління соцзахисту на Одещині викрили у розкраданні бюджетних коштів

Кримінальні справи були відкриті за результатами проведення працівниками Південного офісу Держаудитслужби України ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської райдержадміністрації. Про це повідомляє інформаційне агентство «Юг.Today» з посиланням на Південний офіс Держаудитслужби.
Аудитори задокументували цілу схему, за допомогою якої зловмисники заволоділи 5 мільйонами гривень бюджетних коштів. Посадовці умисно вносили зміни до електронної бази даних під час формування виплатних списків, а після їх роздрукування – внесені зміни вилучали з бази даних.
Протиправну схему налагодила начальник Управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської райдержадміністрації. Протягом 2017-2021 років до розкрадання коштів, призначених для надання державної соцдопомоги населенню, вона залучила чотирьох своїх підлеглих, співробітника комерційного банку та трьох місцевих мешканців.
За підробленими документами шахраї заволоділи коштами, призначеними для виплат малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, дітям, які виховуються в багатодітних сім’ях. Вони вносили недостовірні відомості до баз даних про необхідність призначення і отримання виплат соціальної допомоги окремим мешканцям Білгород-Дністровського району, які раніше перебували на обліку Управління як отримувачі соціальних допомог, без їх відома та за відсутності законних на те підстав, а також оформляли банківські рахунки та платіжні картки на нібито споживачів соцдопомог.
Після призначення допомоги та затвердження виплатних відомостей на зазначених осіб, незаконно нараховані гроші ділки знімали в банкоматах.
Правоохоронці задокументували 26 епізодів протиправної діяльності групи. До суду скеровано клопотання щодо обрання усім підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА