На Одещині судитимуть фермера, який самовільно засіяв землі громади пшеницею та ріпаком

На Одещині відправили на лаву підсудних 61-річного фермера, який самовільно зайняв більше 100 га землі сільськогосподарського призначення. Про це повідомили у ГУ Нацполіції в Одеській області, передає видання «Південь сьогодні».
В ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що директор фермерського господарства без дозвільних документів самовільно зайняв кілька земельних ділянок загальною площею 119 гектарів, які є комунальною власністю Ширяївської селищної ради. Він засіяв землі пшеницею та ріпаком, сподіваючись отримати прибуток, зібрав врожай, частину якого встиг продати.

«Через самовільне використання земельних ділянок територіальна громада не отримала кошти від сплати земельного податку та орендної плати. Проведені в межах слідства експертизи встановили розмір заподіяної громаді шкоди, що склала 702 330 гривень», — зазначили у поліції.
Наразі фігуранту висунуто обвинувачення за частиною 1 статті 197-1 Кримінального кодексу України. За самовільне зайняття земельних ділянок, яким завдано значної шкоди власнику, санкцією передбачено покарання у вигляді штрафу або пробаційного нагляду.

Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – Нацполіція