На Одещині після п’яти місяців затишшя ковід знову атакує

Одеська область сьогодні за кількістю нових випадків коронавірусу посідає друге місце в Україні після Чернівецької області. За летальністю від ковіду наш регіон показав третій результат. Бо за останній тиждень по Україні зафіксовано 16 летальних випадків, серед яких на Одещині – два. Про це вчора, 12 липня, під час брифінгу в Одеській обласній військовий адміністрації розповів головний державний санітарний лікар області Віталій Гончаров, передає інформаційна агенція «Юг. Today».

Так, за інформацією очільниці обласного департаменту охорони здоров’я Наталії Одарій-Захар’євої, протягом минулого тижня в регіоні підтверджено 312 нових випадків COVID-19, порівняно з попереднім, захворюваність зросла на 40,4%. Причиною зростання епідемічної ситуації з COVID-19 є домінування циркуляції штаму «Омікрон», який має високу контагіозність.

В свою чергу, головний санітарний лікар Віталій Гончаров деталізував, що зараз в Одеській області домінує новий підвид високозаразного штаму коронавірусу «Омікрон» – вірус BA.2. Він може не просто поширюватись швидше, а й призводити до тяжчого перебігу і наслідків хвороби, ніж попередні штами, зокрема «Дельта».
Наталія Одарій-Захар’єва під час свого виступу зазначила, що в Одеській області затверджено 28 закладів охорони здоров’я, визначених для госпіталізації хворих із COVID-19 (10 лікарень першої хвилі та 18 – другої).
Кількість пацієнтів, які знаходяться зараз на стаціонарному лікуванні, складає 145 осіб (з підтвердженим COVID-19 – 80 осіб, з підозрою – 65 хворих, завантаженість ліжок становить 4%).
Заклади охорони здоров’я забезпечені киснем в повному обсязі за рахунок його централізованої подачі та концентраторів. На даний час встановлені та введені в експлуатацію тридцять кисневих станцій, в тому числі вісім встановлено за період військового стану, а чотири на етапі підключення.
В обласному департаменті охорони здоров’я наголошують, що наразі актуальною залишається вакцинація проти COVID-19. В області працюють 122 пункти щеплення та 80 мобільних бригад. Особливо звертають увагу населення на те, що зараз розпочалася вакцинація другою бустерною дозою, але вона доступна не для всіх, а лише для певних категорій. На це щеплення мають право:
- люди віком понад 60 років;
- люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми;
- люди з інвалідністю;
- люди з імуносупресією;
- люди віком 18-59 років із медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19;
- люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями.
«Важливо розуміти, що друга бустерна вакцинація не буде подовжувати дію сертифікату. Вона робиться виключно для того, аби покращити імунну відповідь у груп ризику. Щеплюють вакцинами Пфайзер та Короновак, перебоїв з поставками вакцин в нашій області немає», – запевнила Наталія Одарій-Захар’єва.
Окрім того, під час своєї доповіді головний санітарний лікар Віталій Гончаров звернув увагу на те, що вірусологічна лабораторія Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб забезпечена тест-системами та витратними матеріалами для проведення досліджень. Тестування для хворих безкоштовні та результат надається протягом доби.
Підготувала Інна ДЕРМЕНЖІ