На Одещині директор будинку культури протягом двох років нараховував собі незаконні виплати

Оголошено підозру колишньому керівнику будинку культури в Одеському районі в оборудках з бюджетними коштами. Будучи на посаді, він незаконно нараховував собі додаткові незаконні виплати. Про це повідомили у ГУ Нацполіції в Одеській області, передає видання «Південь сьогодні».
За даними слідства, протягом 2020-2022 років, перебуваючи на посаді директора комунального підприємства «Будинок культури та відпочинку» однієї з селищних рад Одеського району, фігурант організував та забезпечив нарахування й виплату собі премій, надбавок та інших стимулюючих виплат без відповідних рішень засновника та затверджених фінансових планів.


За інформацією Одеської обласної прокуратури, загальна сума незаконних виплат за весь період склала понад 700 тис. грн. Крім того, на зазначені суми безпідставно нараховані та сплачені 150 тис. грн єдиного соціального внеску, що призвело до додаткових необґрунтованих витрат коштів КП. Посадовець систематично видавав накази, щоб нараховувати собі ці виплати, а потім передавав їх до бухгалтерії для обов’язкового виконання.
Наразі експосадовцю повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України Максимальне покарання за цей злочин – шість років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі майже мільйон гривень.

Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – Одеська обласна прокуратура