На оборудках із закупівлею електроенергії викрито екскерівника Одеського КЕУ та підрядника

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України викрив екскерівництво регіональних квартирно-експлуатаційних управлінь та підрядника, які завдали майже 47 млн грн збитків на закупівлі електроенергії для військових. Про це повідомили у пресслужбі ДСР Нацполіції, передає видання «Південь сьогодні».
За даними правоохоронців, на той час керівник Одеського КЕУ, який згодом обіймав аналогічну посаду в Києві, спільно з підрядником організували механізм штучного завищення вартості електроенергії під час виконання договорів постачання. Запровадив цю схему ще на посаді в Одесі та згодом продовжив її вже в столиці.

Йдеться про укладення додаткових угод до вже чинних контрактів, якими без належних економічних підстав переглядалася ціна електроенергії. Формально зміни обґрунтовували коливанням вартості на ринку «на добу наперед», однак, за версією слідства, такі підстави були фіктивними та не відповідали реальній ситуації на енергетичному ринку.
Як встановили оперативник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно з Бюро економічної безпеки України, за допомогою завищення вартості постачання електроенергії та внесення змін до первинних умов договорів, державному бюджету було завдано збитків на суму понад 46,7 мільйона гривень. Ця сума підтверджена експертним висновком.


Наразі колишньому керівнику Одеського та Київського квартирно-експлуатаційних управлінь, а також директору товариства оголосили підозри. Їхні дії, залежно від ролі, кваліфіковані за ч. 2 та 4 ст. 425 (Недбале ставлення до військової служби) та ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
В межах кримінального провадження правоохоронці вже забезпечили відшкодування понад 17,3 млн грн збитків до державного бюджету.
Максимальне покарання за інкримінованим статтями — до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – Нацполіція