Чи вплине холодна погода на Одещині на врожай винограду, персиків та абрикосів

Попри прохолодну весну та дощі під час цвітіння, цьогоріч фермери можуть розраховувати на хороший урожай персиків. Абрикосів буде дещо менше, а виноград через затяжне похолодання дозріватиме пізніше, ніж зазвичай. Про це розповіла «Першому міському» професорка та викладачка Одеського державного аграрного університету Ірина Іщенко, передає видання «Південь сьогодні».
Зі слів фахівчині, критичних температурних показників на Одещині не спостерігалося, проте з можливих наслідків – дещо менший ступінь зав’язування самих плодів. Це, як пояснює Ірина Іщенко, пов’язано з тим, що запилювачі, такі як бджоли, літали менш інтенсивно.
Для абрикоса проблемною була не скільки низька температура, скільки дощі і тумани у період квітнення й ураження хворобою моніліоз. Втім, аграрії, які проводили заходи проти цієї хвороби, практично не мають проблем із зав’язуванням плодів.
Виноград, пояснює експертка, починає рости і розвиватися при середньодобовій температурі 8-9 градусів тепла, яка почалася на Одещині відносно нещодавно. Через холодну погоду бруньки достатньо довго не розпускалися. Тож, виноград цьогоріч слід очікувати пізніше, ніж зазвичай.