Жнива на Одещині: Білгород-Дністровській район є лідером зі збору двох основних зернових культур

Станом на 19 липня в Одеській області всього обмолочено 500826,6 га, намолочено 1276,443 тис. тонн зернових і зернобобових культур. Про це на сторінці Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОГА розповіла його очільниця Алла Стоянова, передає інформаційне агентство «Юг.Today».
Середня врожайність збіжжя становить 25,5 ц/га. По обмолоченим гектарам лідером є Білгород-Дністровський район – 130 483 га. Він також перший в області за намолоченим врожаєм – 375,455 тис. тонн. А ось найкращі результати по врожайності має Роздільнянський район — 29,7 ц/га.
У розрізі таких культур як озима пшениця та озимий ячмінь Білгород-Дністровський район також у лідерах. Пшениці тут обмолочено 71236 га., зерна отримано 203,99 тис. тонн. Відповідні показники по ячменю становлять 54318 га. та 160,631 тис. тонн.
Також директор Департаменту надала дані по збору інших культур загалом по регіону.
Горох. Обмолочено 13199 га. Намолочено 20,798 тис. тонн. Середня врожайність — 15,8 ц/га.
Ярий ячмінь. Обмолочено 14860 га. Намолочено 30,592 тис. тонн. Середня врожайність — 20,6 ц/га.
Яра пшениця. Обмолочено 2977,4 га. Намолочено 6,4 тис. тонн. Середня врожайність складає 21,3 ц/га.
Ріпак. Обмолочено 85888 га. Намолочено 150,223 тис. тонн. Середня врожайність складає 17,5 ц/га.
«Аграрії Одещини збирають врожай ранніх зернових. Жнивуючи, господарники працюють не лише вдень, а й у нічний час. Є дозволи від Міністерства аграрної політики і обласної військової адміністрації. Це – для того, щоб фермери мали можливість збирати врожай і пересувати техніку. Для забезпечення своєчасного, якісного і безпечного проведення збирання ранніх зернових культур в оптимальні агротехнічні терміни на базі Департаменту створено гарячу лінію, куди можуть звернутись аграрії та отримати допомогу або консультацію. Також відповідними розпорядженнями передбачено організаційні заходи щодо проведення збиральних робіт, пересування сільськогосподарської техніки та автомобільного транспорту автомобільними шляхами обласного, державного значення та польовими дорогами, а також можливість використання сільськогосподарської техніки під час комендантської години. Аграрії Одещини говорять, що «Буде хліб — буде й сила ворога бити, Україна переможе!», – написала Алла Стоянова.