Запрацювала залізнична ділянка Березине-Басарабяска, в планах – будівництво автомобільного мосту через Дністер

Сьогодні, 22 серпня, запустили повністю оновлену залізничну ділянку Березине-Басарабяска, яка зʼєднує Україну та Молдову. Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, який разом з міністром інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрієм Спину особисто був присутній на відкритті залізничної гілки.

«Майже 25 років ділянка була закрита, і всі 25 років про відновлення цього маршруту багато говорили. Сьогодні – ми це зробили. Відновлення цього маршруту стало життєвонеобхідним на тлі постійних атак мосту через Дністровський лиман російськими окупантами. Відтепер маємо альтернативу – головний залізничний маршрут для сполучення Одеси та дунайських портів – «Рені» та «Ізмаїл» надійно підключений до залізничного сполучення», – прокоментував Кубраков.

Міністр зазначив, що можливо досягти об’єму вантажоперевезень на цій ділянці в середньому на рівні 10 млн тонн на рік.
Також Олександр Кубраков розповів про довгострокові спільні з Молдовою плани:
«Ще до повномасштабного вторгнення ми планували побудувати автомобільний міст через Дністер. Який мав би стати ключовою ланкою на маршруті з Києва до Кишинева. Вірю, що ми обов’язково це реалізуємо разом із молдавськими колегами. Наші спільні проєкти – це не тільки про транспорт, вантажі та пасажирів. Ми разом рухаємось до членства в ЄС, тому разом будуємо спільну європейську інфраструктуру. І безперечно маю відзначити чудову роботу українських залізничників, які реалізували великий міжнародний проєкт «під ключ». Адже силами наших працівників відновлено інфраструктуру не тільки на території України, а ще й на території Молдови».