В Рені затопило балку Баланешти: що кажуть місцеві

Вчора, 22 травня, журналісти видання «Південь сьогодні» розповідали про те, що попереднього дня місто Рені з самого ранку накрили сильні проливні дощі. За короткий проміжок часу випала аномальна кількість опадів.
Найскладніша ситуація виникла по вулиці Дунайська. Через критичне підняття рівня води у каналізаційних колодязях до рівня дорожнього покриття у будинках, розташованих зі сторони залізниці, через внутрішню каналізацію почала надходити вода у ванні кімнати та санвузли.
За інформацією Ізмаїльської районної військової адміністрації, станом на вечір 21 травня ситуація була стабілізована, загроза для населення минула.
Однак ввечері 22 травня знову була злива, і пресслужба РВА опублікувала чергове відео з місця події з написом «Роботи у Ренійській громаді тривають».
На відео можна побачити величезний потік води, посеред якого екскаватор намагається вичерпувати ґрунт.
У коментарях до допису люди обурюються тим, що спочатку усіх заспокоїли, а потім виявилося, що проблема не вирішена.
«Вчора була бравурна доповідь, типу, що все добре та готово. Тепер треба туди чиновників в трусах запускати», – зазначає один з коментаторів.
Нащо у такому одязі, незрозуміло. Хіба, якщо там грязі лікувальні. Але невдоволення місцевих тут зрозуміти можна.
Одні зазначають, що поглиблювати дамбу там треба було ще зранку, перед дощем. Якраз до вечора мали б встигнути. Інші кажуть, що взагалі такі роботи треба виконувати, коли погода добра. А не коли вже з неба ллє. А зараз вже пізно, бо затопило.
Також люди зауважують, що дамба заросла, «наче ліс, особливо в сторону лікарні». А саме заросла очеретом. А ще у цьому місці багато хто викидає сміття. Останні два фактори теж негативно впливають на ситуацію під час дощів – вода затримується ще більше.
Є ще пропозиція забетонувати дамбу.
Де тут істина, пересічним громадянам, які не є фахівцями зі спорудження захисних конструкцій, судити важко. Але, на жаль, розгрібати наслідки доводиться ї їм також.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА