В Одеській області прагнуть створити центр для реабілітації чорноморських дельфінів

Співробітники Національного природного парку «Тузлівські лимани», що на Одещині, починають працювати над проектом створення центру для реабілітації дельфінів. Цю гарну новину на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив одеський еколог Іван Русєв, інформує ІА «Юг.Today».
Нещодавно до нацпарку завітав начальник департаменту природно-заповідного фонду та земельних відносин Міндовкілля Едуард Арустамян. Іван Русєв підкреслив під час зустрічі, що в Україні немає центру для реабілітації дельфінів перед випуском у Чорне море.


Окрім цього, надважливим питанням сьогодні є реадаптації тварин, вилучених через суди з в’язниць – дельфінаріїв. Наразі Міндовкілля готове допомогти реалізувати ідею нацпарку по створенню великого по площі морського резервату у Чорному морі для відтворення популяцій трьох видів дельфінів та їх збереження, що особливо потребує після їх масової загибелі від війни, а також в браконьєрських та рибальських сітках.
Більш того, за словами одеського еколога, завдяки підтримці прогресивних громад Одеській області вийде завершити створення в регіоні ще двох національних природних парків – «Тарутинський степ» та «Придунайська Бессарабія».
Нагадаємо, що, за даними екологів, загальна кількість загиблих дельфінів трьох видів у Чорному морі через бойові дії становить за найнижчими оцінками щонайменше п’ять тисяч особин за період війни 2022 року. До того ще треба додати той факт, що море викидає на берег не більше 5% від всіх загиблих тварин. Решта 95% просто йде на дно моря, тому їх не має можливості зареєструвати. Вони не доступні для виявлення та підрахунку з берега. Тому вчені вважають, що за часи війни російських варварів проти України вже загинуло, ймовірно, десятки тисяч дельфінів.
Підготувала Інна ДЕРМЕНЖІ, фото- Іван РУСЄВ