В Одесі викрили хакерів, які грабували користувачів онлайн-платформ у США

В Одесі викрили хакерів, які завдали понад 250 тис. доларів збитків онлайн-платформам США. Про це пише Офіс Генерального прокурора, передає видання «Південь сьогодні».
Прокурори працювали над викриттям учасників міжнародного хакерського угруповання спільно з Нацполіцією та кіберполіцією Одещини.
12 травня в Одесі правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями проживання ймовірних учасників групи. Вилучено комп’ютерну техніку та мобільні телефони.
Встановлено, що учасники групи використовували шкідливе програмне забезпечення для несанкціонованого доступу до пристроїв користувачів іноземних онлайн-платформ. Без відома власників акаунтів вони отримували їхні облікові дані та передавали цю інформацію на підконтрольні сервери.
Надалі ці дані використовували для доступу до акаунтів громадян США на міжнародних торговельних платформах. Через чужі облікові записи здійснювали покупки із використанням банківських карток та платіжних систем потерпілих.
Фактично користувачі не знали, що їхні акаунти та платіжні дані використовують для оплати сторонніх замовлень.
Окремо перевіряються операції із застосуванням механізму зворотних платежів.
Наразі правоохоронці аналізують вилучене обладнання, встановлюють повне коло причетних осіб та перевіряють інші можливі епізоди злочинної діяльності.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА