В кадрі переселенці: режисерка з Болградського району знімає фільм, фінал якого залежить від ЗСУ

Якщо на вулицях Болграда ви раптом попадете в об’єктив знімальної камери, не лякайтесь. І не дивуйтесь. Це проходять зйомки фільму про сучасну історію міста. А ви одночасно є і свідком знімального процесу, і учасником кінострічки, дату закінчення зйомок якої поки знає тільки Бог. Адже підгледіти за ці лаштунки не дано нікому, хіба що трішки це можуть зробити Збройні Сили України, які щоденно невпинно наближають нашу Перемогу.
Саме Перемога має стати фінальною сценою повнометражного документального фільму «Вона/She», перші зйомки якого розпочалися вчора в Болграді.

«Вона/She» – це фільм про життя дружин військових, такий собі відеощоденник. Авторка та режисер фільму Тетяна Станєва, уродженка Болградщини, визначає майбутню кінокартину як доку-фікшн, і як фільм-спостереження. Це не перший, і сподіваємось не останній фільм і проєкт авторки, який присвячений її малій Батьківщині – Бессарабії.
Головні героїні фільму – Олена Лисак, Оля Атанасова та Ніна Биковська зараз мешкають у Болграді.

Усі три жінки чекають своїх чоловіків з війни. Усі вони після 24 лютого опиняються в Болграді, знайомляться і розпочинають волонтерський рух. Це три історії кохання, три різних мрії жінок різного віку і професій, з різними періодами одруження, жінок з різних регіонів та різних етнічних спільнот.
Чоловіки люблять своїх дружин, свої сім’ї. Один вже виховав доньок, другий виховує маленького сина, а третій тільки мріє про дитинку. Та 24 лютого чоловікам треба було робити вибір між двома найдорожчими коханнями у житті – до жінки та сім’ї, і до України. В решті решт вони йдуть на фронт. А іх дружини створюють волонтерський центр: допомагають армії, збирають та відвозять гуманітарну допомогу на позиції чоловіків, зустрічають загиблих побратимів, проходять через перешкоди, вірять у перемогу і мріють про повернення чоловіків, про зустріч із рідними, про нове життя після перемоги.
Глядач спостерігатиме за їх життям, війною в Україні, їх відносинами із дітьми, ріднею, посвяченням волонтерству, відпочинком, їх терпінням, подоланням стресу, щоб після перемоги діждатись повернення та довгоочікуваної зустрічі. Якою вона буде? Через скільки? Через які трансформації пройде кожна пара? Чи вдасться їм вберегти своє кохання і реалізувати мрії?

Це історія про велику любов один до одного, до України, до сім’ї. Кожна родина військових – маленька Україна, яку вони боронять. Завдяки війні ці речі стають тотожними. Україна стає однією великою родиною.
Фільм має на меті показати війну в Україні, силу, місію та мрію жінки під час війни в тилу, мотивацію українських військових, яка спонукує їх захищати, і мотивацію жінок чекати на повернення своїх героїв з фронту, жертвувати спокійним комфортним життям заради перемоги. Показати безумовну та глибоку любов українців один до одного і до своєї України. Є багато проєктів про долю жінки на війні, жінки-солдата на передовій, та дуже мало є про життя коханої військових в тилу, про еволюцію кохання та мрії, та як війна впливає на обох в парі. Проєкт «Вона/She» покаже саме такі історії, реальні хроніки життів й війни та її кінець, який неможливо спланувати.
Об’єктив камери зупиниться на житті звичайної української жінки, дружини військового в тилу. Через які труднощі вони проходить, виховуючи дітей самі в умовах війни, доглядаючи за старими батьками, шукаючи гроші на існування, живучи у щоденному страху втратити найдорожчу людину у світі, без розуміння, коли це все закінчиться. Які в неї були сподівання та мрії ДО і які будуть Після Перемоги.

А ще авторка хоче показати колоритну Бессарабію як край, Болград як живописне південне місто, його специфіку, різноманітність, проблеми та біль під час війни.
Через війну наразі в Україні не працює жодний профільний кінематографічний фонд. Тож, щоб мати змогу реалізувати проект, на перший період зйомок, що триває зараз протягом тижня, команда оголосила збір коштів на краудфандінговій платформі «Моє місто Одеса».
Усього ж планується ще мінімум три знімальні періоди. І вони теж потребують фінансування. А глядачі вже питають, а що ж буде, якщо команді не вдасться зібрати всі необхідні кошти завдяки краудфандінгу Моє місто Одеса?
«Ми зберемо! Ми ж зберемо? Але! Так як це тільки перший крок і початок, нам потрібне буде ще фінансування. Виробництво фільму – річ коштовна. Так, завдяки особистим зв’язкам і ситуації, що склалась в країні, вартість виробництва в кошторисі фільму значно зменшена, зарплати команди встановлені на рівні нижче ринкових. Команда оптимізована до мінімуму, щоб здешевити процес, кожен виконує по декілька функцій одночасно. Та все одно кіно – це недешево, на жаль. Тому ми параллельно шукаємо генерального спонсора та інших партнерів, які хотіли би вкласти у такий важливий культурний продукт, що працюватиме і залишиться після нас. Ми підемо з цієї Землі, а він залишиться. Тому ми налаштовані зняти цей фільм так чи інакше, чого б нам це не коштувало!», – ділиться планами та сподіваннями Тетяна.

Якщо ви маєте бажання стати партнером фільму або прийняти участь в його створенні будь-яким чином, звертайтесь сторінку фільму або особисто до Тетяни Станєвої. Більше про авторку можна дізнатися тут.
Посилання на донати: https://mycity.one/donate/pay/2203
А поки йдуть зйомки фільму, ми пропонуємо до вашої уваги фото бекстейджа від Олександра Барона та тізер (коротке відео інтерв’ю з героїнями) фільму.





