Українське Дунайське пароплавство починає декомунізацію та дерусифікацію флоту: бажаючі можуть доєднатись

«Оренбург», «Пермь», «Златоуст», «Загорск», «Волга», «Казань», «Ярославль», «Хабаровск», «Звёздный» – такі та інші найменування носять на своєму борту теплоходи Українського Дунайського пароплавства, які працюють на Дунаї та представляють нашу державу у Євросоюзі.
Флот Українського Дунайського пароплавства збудований ще за часів СРСР. Тоді теплоходи, як правило, отримували назву на честь міст Радянського Союзу, радянських героїв та політичних діячів. Про це сьогодні на своїй сторінці в Фейсбук нагадав генеральний директор підприємства Дмитро Москаленко, передає інформагенція «Юг.Today».

З початку війни стало зрозуміло, що українські площі та вулиці потрібно звільняти не лише від російських загарбників, але й від будь-якого нагадування про країну-агресора. Перейменування стосується і флоту Українського Дунайського пароплавства, підкреслюють у судноплавній компанії. Дмитро Москаленко зазначив, що Міністерство інфраструктури України підтримало ініціативу позбавлення маркерів загарбника на флоті УДП.
За словами керівника судноплавної компанії, наразі на підприємстві є понад 100 суден, які мають власні назви. Технічно процедура перереєстрації досить непроста і витратна. Але цей процес вже розпочато. Тож судна УДП отримують нові українські назви.
У керівництва вже є ідеї і пропозиції. Водночас пропонується дунайцям висловити власну думку та власне бачення нового «брендінгу» флоту пароплавства.
Коментарі та побажання Дмитро Москаленко просить залишати на його сторінці під публікацією за посиланням.
Нагадаємо, у 2016 році Українське Дунайське пароплавство переіменувало теплохід «Днепропетровск». З того часу судно носить ім’я генерала-майора Держприкордонслужби України, Героя України Ігоря Момота.
Діана ГЕРГІНОВА