У громаді Білгород-Дністровського району вода з артсвердловин виявилася небезпечною для здоров’я

Вода з артсвердловин виявилася небезпечною для здоров’я. За результатами лабораторних досліджень, проведеними фахівцями Білгород-Дністровського районного відокремленого підрозділу ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ», у пробах води з артсвердловин сіл Весела Балка та Садове Тузлівської громади виявлено перевищення окремих санітарно-хімічних показників. Про це жителів сіл попереджає КП «Тузли», передає видання «Південь сьогодні».
Так, у воді в селі Весела Балка зафіксовано перевищення норм за показниками сухого залишку, амонію та хлоридів. А у воді в Садовому – за показниками сухого залишку, амонію, хлоридів та сульфатів.
Фахівці зазначають, що тривале вживання води з підвищеним вмістом мінеральних солей та хлоридів може негативно впливати на здоров’я людини. Зокрема йдеться про підвищення навантаження на серцево-судинну систему, сприяння загостренню хронічних захворювань та негативний вплив на роботу нирок, печінки та жовчного міхура.
У зв’язку з цим жителям сіл рекомендується обмежити використання води з зазначених свердловин для питних потреб без додаткового очищення, за можливості використовувати фасовану або доочищену воду для приготування їжі та пиття, уважно ставитися до стану здоров’я, особливо людям із хронічними захворюваннями.
У дописі зазначається, що Тузлівська сільська рада та КП «Тузли» опрацьовують питання щодо покращення якості питної води. А жителів просять поставитися до інформації відповідально та поширити її серед рідних і сусідів.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА
Фото ілюстративне