У Болградській громаді розповіли про готовність шкіл та дитсадків до початку освітнього процесу

Вже за тиждень в Україні має розпочатися освітній процес. Чи готові до цього навчальні заклади Болградської громади, самі учні та їхні батьки? Та як взагалі відбуватиметься навчання під час воєнного стану? На ці та інші запитання відповіла у відеозверненні до мешканців громади заступник начальника відділу освіти Болградської міської ради Алла Оріховська, передає інформаційне агентство «Юг.Today».
По-перше Алла Степанівна повідомила, що навчальний 2022-2023 рік триватиме з 1 вересня по26 травня.
Щодо готовності навчальних закладів до роботи, то її підтвердила спеціально створена міським головою комісія. В усіх приміщеннях зроблено поточний ремонт, підготовлені харчоблоки, забезпечені вугіллям або природним газом. Але очне навчання розпочнеться лише в тих закладах, в яких будуть облаштовані укриття.
На сьогодні процес їхнього облаштування майже завершується в Виноградівському ліцеї, в Болградському опорному ліцеї, Болградському ЗДО №5, в Болградському ліцеї №2.
На капітальний ремонт та оснащення споруд цивільного захисту міською радою виділено більше трьох мільйонів гривень. Укриття приводять до вимог чинного законодавства. В них облаштовують вентиляцію, запасні виходи, туалетні кімнати, встановлюють розетки, вогнегасники. Приміщення будуть забезпечені питною та технічною водою, баками для сміття, аптечками та іншими необхідними речами. Також вони будуть обладнані охоронно-тривожною сигналізацією та відеоспостереженням.
У відділі освіти сподіваються встигнути завершити усі ці роботи для того, щоб з 1 вересня у вказаних закладах діти, чиї батьки дали згоду на очне навчання, змогла приступити до занять.
За словами Алли Степанівни, наразі також готується кошторисна документація щодо капітального та поточного ремонтів укриттів в Залізничненському ліцеї, Оксамитненському ЗДО, Болградському ЗДО №8, Болградському ЗДО №11, Виноградівському ЗДО «Джерельце».
Тож, поки не готові укриття в інших дошкільних закладах, міська рада пропонує батькам тимчасово перевести дітей до Болградського ДЗО №5. Але у першу чергу заяви будуть прийматися у тих, хто має гостру потребу у влаштуванні дитини в заклад освіти. На сьогодні таких заяв вже 51. Всього ж дитсадок може прийняти 100 дітей.
Ще одне важливе питання в організації роботи закладів освіти – харчування дітей під час робочого дня. Тендери щодо закупівлі продуктів міська рада має намір оголосити сьогодні-завтра. Тому Алла Оріховська сподівається, що харчування в закладах зможуть налагодити з перших робочих днів. Але, на жаль, дешевим воно не буде. Міська рада бере на себе 50% оплати харчування у дитячих садках. Також за рахунок міста будуть годувати в школах учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій.
Попри всі приготування, за результатами опитування, більшість батьків підтримують дистанційне навчання. До того ж в громаді є навчальні заклади, в яких взагалі немає можливості облаштувати укриття. Це Табаківський ліцей та Табаківський ЗДО, Владичинський ліцей, Болградський ЗДО №7 і Болградський ліцей №3. Тому в них можна буде організувати тільки дистанційне навчання.
До того ж заклади, в яких є облаштовані укриття, теж не зможуть прийняти абсолютно всіх своїх вихованців через недостатність місць у цих укриттях. Тому в них зараз вирішують, хто з учнів за якою формою навчання буде отримувати знання.
Діана ГЕРГІНОВА