Попри цукровий діабет їздить на всі бойові ротації батальйону: про військовослужбовця бригади ТрО Одещини

Віталій — начальник складу взводу матеріально-технічного забезпечення. До повномасштабного вторгнення він працював у охороні Чорноморського порту, а у квітні 2022 року добровільно долучився до війська. Про захисника розповіли у пресслужбі 122 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ, передає видання «Південь сьогодні».
За три роки великої війни у Віталія розвинувся цукровий діабет та значно погіршився стан здоров’я. Попри це — він їздить на всі бойові ротації батальйону та займається речовим забезпеченням особового складу.
«Через постійні переїзди, вибухи, нерви, холод та стрес у мене погіршилося самопочуття. Зараз я на інсуліні. У нашому взводі всі військовослужбовці придатні з обмеженнями. Але всі виконують свої задачі. Під час ротації на Покровському напрямку підрозділ зазнав втрат, багато хлопців отримали поранення, один побратим потрапив до полону. Тоді ворог пер, як скажений. Тому ми виїжджали на евакуації, виходили на позиції та тримали оборону. За ті бої наші хлопці отримали заслужені нагороди. Але багато побратимів, на жаль, віддали свої життя», – розповідає захисник.
Віталій переконаний, що без взводу МТЗ батальйон існувати не може. Адже від забезпечення особового складу залежить успіх на полі бою.
«Наша основна задача – забезпечення підрозділів їжею, водою, одягом, зброєю, боєкомплектами. Усе, що потрібно – розвозимо на нуль щодня. З огляду на недостатню кількість людей, хлопці зі взводу також копають окопи та укріплюють бліндажі. А я займаюсь тим, що одягаю особовий склад. Їжджу отримувати одяг, у польових умовах сортую та зберігаю його і, звичайно, виконую купу паперової роботи. Найважче морально – видавати новий одяг для поховання побратимів», – каже Віталій.
Віталій мріє про те, щоб Україна якнайшвидше здобула Перемогу та повернула собі всі свої території, аби українці з окупованих населених пунктів нарешті повернулися додому:
«У нашому батальйоні служать хлопці з Донецька, з Луганська, з Херсону. З міст та сіл, які зараз перебувають під окупацією. Кожен із них мріє повернутися додому. На війні дійсно тяжко і до цього неможливо звикнути. Але нам треба триматися та працювати. А українському народові треба підтримувати та допомагати війську!»
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – 122 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ