Пляжний сезон на Одещині не відбувся, але загиблі на воді були

Цьогоріч пляжний сезон в Одеській області офіційно був під забороною. Про заборону відвідувати пляжі та купатися неодноразово нагадували військові, місцева влада та поліцейські. Однак багато людей все ж ризикували та порушували встановлені правила. Деякі такі порушення закінчувались трагічно. Про те, з чим доводилось стикатись цього літа правоохоронцям на пляжах, розповідає інформаційне агентство «Юг.Today» з посиланням на Суспільне.
«У них багато аргументів, мовляв, життя одне, вони хочуть відпочивати тут і зараз, і це не так страшно, як ми намагаємося їх залякувати. Але страшні приклади були, і саме таким чином ми намагалися спілкуватися доводити до людей, і казати що це небезпечно», – розповіла нашим колегам в ефірі «Українського радіо. Одеса» речниця Патрульної поліції в Одеській області Алла Марченко.
Речниця каже, що здебільшого порушували правила одесити та мешканці області. Приїжджі також ходили на пляжі, щоб скупатися. Але робили все, щоб при цьому не потрапляти на очі патрульним. Та побачивши людей у формі, ховалися у кущах.
Що цікаво, саме на пляжах патрульні виявляли багато ймовірних колаборантів.
«Саме в зоні узбережжя виявляли багато людей, які можливо співпрацюють з країною-агресором. Під час перевірок їх документів, листування та акаунтів в телефонах, виявлялось багато такого, що потребувало подальшої роботи», – розповіла Алла Марченко.
Затриманих передавали до відповідних служб, які надалі перевіряли їхню причетність до співпраці з ворогом.
Для того, аби контролювати дотримання заборони на купання, пляжі міста та області регулярно відвідували патрульні поліцейські. З «відпочивальниками» проводили профілактичні бесіди, а також супроводжували з пляжу.
Але повноваження патрульних обмежені саме цими діями. Адже заборона є, а штрафів за порушення немає.
Взагалі ж відвідувати пляжі цього річ заборонили через те, що усі узбережжя стали лінією оборони. Іншою причиною стала небезпека підірватись на міні. Нагадаємо, що поблизу берегів моря неодноразово виявляли зірвані з якорів ворожі міни. Деякі з них знешкоджували військові, а деякі стали причиною загибелі людей, що нехтували правилами безпеки.
Як повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк, в прибережних водах від купання в заборонених зонах в Одеській та Миколаївських областях загинули семеро людей.
А ось потопельників в Чорному морі цього року не було.
«Щодо потопельників на Чорному морі, в цьому році їх не було. Були тільки ті, які гинули внаслідок підриву різних предметів, які були в Чорному морі, але саме потопельників не було», – розповіла в ефірі «Українського радіо. Одеса» речниця ГУ ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
Однак загроза, яку несуть інші водойми, нікуди не ділась. А через відсутність можливість відвідати пляж до них вирушили багато відпочиваючих.
«Внутрішні водойми були, мабуть, ще більше небезпечні, тому що жодна внутрішня водойма не була відкрита офіційно, не було відкриття офіційних пляжів. Офіційні пляжі, це там, де перевірена водойма, перевірено дно, де є рятувальні пости. Таких немає в Одеській області. Їх і раніше не було, просто раніше люди користувалися тим, що море було», – зазначила Марина Мартиненко.
Усього з початку теплої пори року в Одеській області потонули 14 людей, одна з яких – дитина. Загалом же у 2022 році на водоймах Одещини загинуло 23 людини. Двоє з них – неповнолітні.
Діана ГЕРГІНОВА