Окупація та «рускій мір» в Херсоні очима уродженця Саратської громади (відео)

Крізь 35 блокпостів виїздив з Херсону уродженець села Зоря Саратської громади Сергій Влаєв. Але до того чоловік два місяці прожив в окупованому місті.
Про те, що йому довелось побачити на власні очі односельцям, досі не розуміючим, що таке «рускій мір», Сергій розповів у відео, яке згодом опублікувала у Фейсбук адміністратор групи «Камчик исторически» Олена Паслар.
«Якщо хтось думає, що в Херсоні зараз добре, я запрошую вас туди за адресою вулиця Університетська, дім 108 – А, квартира 1», – звертається до односельців чоловік.
З міста Сергій, за його словами, виїхав на 59-й день окупації. На цей час там вже було неможливо знаходитись. Щоб зняти гроші в банкоматі, людям доводилося стояти в черзі по три доби, записуючи номерки на руках. При цьому отримати можна було лише три тисячі гривень. Це за умови, що ти є клієнтом Ощадбанку. Якщо твій рахунок в іншій фінансовій установі – лише тисячу.
Тиждень в місто не завозили продукти. Після цього у продажу з’явилась картопля. Біля місця продажу вишикувалась черга у триста людей. Потім з’явилась цибуля…
«Комендантський час починається о сьомій. Після цього на вулицю виїздить БМП або БТР. Хто зустрінеться на дорозі – розстріл. По дворах ходять (загарбники – Авт.)… Машина сподобалась – розбили скло, завели і забрали. Розбили десь по дорозі або бензин скінчився – кинули…Ось такий він «рускій мір»…», – згадує пережите Сергій.
Сергію дивом вдалося виїхати з міста. На те, щоб проїхати 120 кілометрів, знадобилося 15 годин. Зараз чоловік в рідному селі. Сьогодні він вітає односельців з Днем незалежності України і чекає на Перемогу.
Діана ГЕРГІНОВА