Наступного тижня в Україні почнуть тестувати нову систему оповіщення про надзвичайні ситуації

З 7 вересня у більшості регіонів України, у тому числі в Одеській області, почнуть тестувати нову систему оповіщення населення про небезпеку за допомогою мобільних телефонів.
Про це повідомляє інформагенція «Юг.Today» з посиланням на попередження Державної служби надзвичайних ситуацій.
Власники смартфонів отримуватимуть сповіщення та звуковий сигнал, навіть якщо звук на телефоні буде вимкнено.
«Повідомлення надходитимуть абонентам мобільних операторів, які перебувають у радіусі дії обраних базових станцій мобільного зв’язку. Тобто ДСНС може відправляти інформацію жителям конкретного населеного пункту, області або по всій Україні, в залежності від ситуації», — розповідають рятувальники.
Звуковий сигнал, навіть якщо звук гаджету вимкнено, не дозволить власнику пропустити повідомлення про небезпеку та дозволить діяти відповідно до інструкцій. Гучний сигнал разом із вібрацією триватиме 15-20 секунд або до вимкнення сповіщення людиною.
До недоліків технологій Cell Broadcast відноситься обмеження за роком випуску смартфону. Старі моделі до 2019 року випуску з великою ймовірністю не зможуть приймати оповіщення.
Технології Cell Broadcast працюватиме на смартфонах з 2019 року випуску та операційними системами Android версії 11 та вище або iOS від версії 14.5.
Щоб отримувати сповіщення, варто перевірити, що отримання сповіщень увімкнено у налаштуваннях смартфона, за потреби – оновити систему та вимкнути режим «У літаку».
«ДСНС переконливо не рекомендує громадянам відключати отримання сповіщень про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, про повітряну тривогу, адже від своєчасного отримання цієї інформації може залежати життя людей», – радять рятувальники.
Тим, хто не отримуватиме нових оповіщень, рятувальники радять стежити за звичними системами інформування населення: сигналами електросирен, повідомленнями через гучномовці, інформацією на телебаченні, радіо чи в Інтернеті.