На Одещині стартувала осіння посівна

На Одещині 10 серпня розпочалася найскладніша за всю історію незалежної України осіння посівна. Про це повідомив Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА, передає інформаційне агентство «Юг.Today».
Теперішня посівна має декілька складових. Найголовніша – підготовка, а саме закупівля основних засобів виробництва: мінеральних добрив, насінневого матеріалу, засобів захисту рослин, палива.
«Основними культурами посівної компанії залишаються озима пшениця, озимий ячмінь, під які у нас заплановано відвести 540 тис. га та 220 тис. га відповідно. Під жито – 0,5 тис. га. Під озимий ріпак заплановано відвести 100 тис. га. Цьогоріч агрометеорологічні умови складаються несприятливо, часом набуваючи критичного характеру. При цьому потерпає від посухи не лише Україна. Через аномальну спеку в Європі на поверхні пересохлих річок Чехії та Німеччини проступили так звані «голодні камені». У Середні віки ці камені використовувалися для позначення критично низького рівня води в річці, що віщує голод. На камені, що встановлено у річці Ельба у 1616 році, можна побачити старовинний підпис, який говорить: «Якщо побачиш мене, плач», – розповіла директор Департаменту Алла Стоянова.
У Департаменті відмічають, що попри усі складнощі, наразі аграрії і виробники насіння, добрив та ЗЗР йдуть один одному назустріч та працюють з високою мотивацією. Фахівці вважають, що дуже важливо, щоб були продовжені різні механізми фінансування (векселі, аграрні розписки, відстрочка в оплати, тощо) і щоб усі учасники ринку підтримували один одного. Також суттєвим аспектом саме в цьому питанні, на їхню думку, стане підтримка міжнародних інституцій та держави.
«Сьогодні, у цей найскладніший для нашої держави час, на аграріях лежить стратегічна місія – забезпечити Україну продовольством у повній мірі. Я звертаюсь до кожного аграрія: Ви – армія, яка зможе вистояти, ви – наша надія, і саме ви є основою економічного розвитку держави!», – зазначила Алла Стоянова.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА