На Одещині шахраї надсилають фейкові листи за підписом Максима Марченка з проханням фінансово допомогти ЗСУ

Останнім часом на Одещині в особисті повідомлення багатьох керівників підприємств, приватним особам та на електронну адресу компаній і організацій продовжують надходити фейкові листи-звернення від Одеської обласної військової адміністрації за підписом її очільника Максима Марченка з проханням взяти участь у програмі гуманітарної допомоги Збройним Силам України. В цих листах, зокрема, містяться прохання надати фінансову допомогу у розмірі 63 тис. грн для закупівлі військової амуніції та обладнання.
Про це у своєму телеграм-каналі повідомив Максим Марченко, передає інформаційна агенція «Юг. Today».

«Офіційно заявляю, що цей документ – фейк. Ні я, ні Одеська ОВА не беруть участі в жодних програмах зі збору коштів і не надсилають подібних звернень», – спростував неправдиву інформацію очільник військової адміністрації.
Нагадаємо, що у кінці липня керівник Головного управління Національної поліції України в Одеській області, генерал Микола Семенишин на урочистому відкритті станції відділення поліції в Бородінській громаді Болградського району теж розповідав про розповсюдження кіберзлочинів по території регіону. Головний поліцейський Одещини зазначив, що сьогодні у період воєнного стану дуже багато вчиняється шахрайств. Була отримана оперативна інформація, коли за псевдопідписами більше п’яти голів обласних адміністрацій (не лише Одеської області) в розповсюджуваних листівках лунав заклик збирати кошти на потреби Збройних Сил України. У цих шахрайських схемах зафіксовано більше ста епізодів, дуже багато ошуканих людей тільки через те, що прийшов лист від буцімто начальників ОВА.
Підготувала Інна ДЕРМЕНЖІ