На Одещині побудують нові генеруючі потужності: уряд оголосив про проведення конкурсу

Уряд ухвалив рішення про проведення конкурсу на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у межах Планів стійкості та визначив умови його проведення. Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, передає видання «Південь сьогодні».
Нові потужності будуватимуть у регіонах, де потреба є найбільшою: Київська та Черкаська області — 250 МВт, Сумська, Харківська та Полтавська області — 872 МВт, Дніпропетровська область — 100 МВт та Одеська область — 100 МВт.
Таким чином планують посилити стійкість енергосистеми та покрити дефіцит потужності після російських атак на енергетичну інфраструктуру.
Подати конкурсні пропозиції можна буде протягом трьох місяців після оголошення конкурсу Міністерством енергетики. Для учасників передбачений стимулюючий механізм: плата за послугу із забезпечення розвитку генеруючих потужностей становитиме до 27,92 євроцента за 1 кВт*год протягом 5 років після введення об’єкта в експлуатацію.
Максимальний строк введення нових потужностей в експлуатацію — до 20 місяців. Також встановлені вимоги щодо інженерного захисту енергооб’єктів.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – ілюстративне