Мер Білгорода-Дністровського може вийти з-під варти під заставу: про яку суму йдеться

Міський голова Білгорода-Дністровського Віталій Граждан, обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.27, ч.4 ст.189 КК України, може вийти з-під варти під заставу. Про це журналісти видання «Південь сьогодні» дізналися з ухвали Одеського апеляційного суду, передає видання «Південь сьогодні».
Як зазначається в тексті документу, апеляційний суд скасував ухвалу Приморського районного суду м. Одеси від 08.04.2026 року про продовження строку тримання під вартою обвинуваченому та відсторонення його від посади в частині продовження строку тримання під вартою обвинуваченому.
Розмір застави суд передбачив у сумі 9984000 грн., що становить 3000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу на депозитний рахунок для зарахування заставних сум. Після цього Віталія Граждана буде звільнено з-під варти.
У такому випадку він має виконувати наступні зобов’язання:
- прибувати за кожною вимогою до суду;
- не відлучатися із Одеської області без дозволу суду;
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання, місця роботи та контактних номерів мобільного телефону;
- здати на зберігання до Головного управління ДМС в Одеській області паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
- утримуватись від спілкування з потерпілоюв даному кримінальному провадженні з приводу обставин кримінального правопорушення;
- носити електронний засіб контролю.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА