Конкуренція Труханову: колишній очільник обласної САД мітить у крісло мера Одеси

Колишній очільник Служби автомобільних доріг (САД) в Одеській області Дмитро Рибалка, який в червні цього року залишив посаду та вступив до Збройних Сил України, нещодавно запропонував одеситам свою кандидатуру у якості майбутнього мера міста, аби налаштувати та актуалізувати відповідно до сучасних вимог управління великим мегаполісом. На своїй сторінці в Фейсбуці посадовець навіть вже оприлюднив напрямки, які він планує розвивати в Одесі, якщо сяде в крісло міського голови. Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».
Можливий конкурент діючого мера Одеси Геннадія Труханова розповідає, що переїхав до міста ще у 2016 році, аби займатися розвитком дорожньої інфраструктури в області. У грудні 2019 року Дмитро Рибалка очолив Службу автомобільних доріг в Одеській області. Хоча очільник САД проживав в Одесі, проте максимальний фокус його активності був пов’язаний саме з областю, яку, як він запевняє у своєму пості, вивчив досконало, принаймні в питаннях інфраструктури. У своєму дописі Дмитро зізнається, що закохався в Одещину, неймовірно красивий та перспективний регіон.
«Коли почалась війна і разом з тим виникли проблеми з паливом, якого не можна було дістати, не простоявши 24 години в черзі біля АЗС, я вирішив свою побутову транспортну кризу просто – пересів на велосипед.
За цей час я об’їздив декілька разів майже кожну вулицю міста та кожен двір від «Батареї» до Пересипу. Дослідивши та добре вивчивши Одесу зараз, можу сказати, що місто терміново потребує «капітального ремонту» та зовсім іншого підходу до управлінських процесів», – вважає колишній держслужбовець.
Маючи конкретний позитивний досвід та результат в схожій за своєю структурою роботі, Дмитро Рибалка стверджує, що навести лад в цій сфері доволі просто. Тільки було б бажання та розуміння, що треба робити.
«Тому це все наштовхує мене на думку запропонувати себе одеситам в якості мера для того, щоб налаштувати та актуалізувати відповідно до сучасних вимог управління великим містом-мільйонником. Мер – це в першу чергу генеральний директор міста, задача якого утримання і розвиток комунальних об’єктів та створення позитивних умов для наповнення місцевого бюджету», – заявив Рибалка.
Колишній очільник САД перерахував навіть напрямки діяльності, які в першу чергу потребують особливої уваги «господаря» міста. На думку Дмитра, треба починати з наступних пунктів:
- Необхідно створити інструмент для миттєвої комунікації з жителями Одеси, за допомогою якого надаватимуться та оброблятимуться заявки на ліквідацію як локальних проблем, так і глобальних стратегічних питань розвитку міста. До стратегічних питань, звичайно, відноситься і весь цей забудований хаос, який просто вбиває Одесу, зводячи нанівець всю її особливість та унікальність.
- Загальний зовнішній вигляд, дороги, інклюзівність, комунальний транспорт, інфраструктура, сервіси, безпека та інше. Наприклад, більш якісно утримувати комунальні об’єкти міста від доріг до будівель та прибудинкових територій можна за простою прозорою схемою: «запит – дія – звіт – оцінити виконання». Оцінити виконання по заявці буде так само просто, як поставити рейтинг в таксі після поїздки. П’ять зірочок – найвищий бал.
- Це все допоможе спершу визначити конкретні пріоритетні недоліки, бути на зв’язку з користувачами – жителями міста та підвищити туристичну і, відповідно, інвестиційну привабливість Одеси.
Дмитро запевняє, що його найголовніше завдання в якості поки що умовного міського голови полягатиме в організації нового, сучасного, ефективного, зрозумілого управління Одесою. Для цього, на його думку, одного мерського терміну більше, ніж достатньо. Після вже можна бути консультантом, експертом, позаштатним радником наступників за потреби. Життя не надто довге, щоб займатись однією справою більше 4-5 років, якщо там вже все. Вектор задано – є результат. То треба рухатись далі і бути корисним в іншому місці.
«Цей допис-маніфест не означає, що ви обов’язково знайдете мене на наступних виборах у мери Одеси у переліку кандидатів, бо банально можу не потягнути ресурсно всю цю «передвиборчу гонку». Проте, для того, щоб все детально продумати, запланувати та визначитись, час поки є. Підтримку, пропозиції, критику прошу залишати в коментарях. Будь-яка реакція буде корисною», – додав в кінці свого допису Дмитро Рибалка.
Підготувала Інна ДЕРМЕНЖІ