До «Тузлівських лиманів» повернули пухнастих мандрівників (відео)

Наприкінці весни національному природному парку «Тузлівські лимани» передали трьох лисенят. Рудій малечі було тижнів п’ять. Але за своє коротке життя вони встигли чимало пережити та помандрувати…
Побачивши на узбіччі шляху мертву лисицю, ймовірніше збиту автівкою, місцеві мисливці, які знали про лисячу нору неподалік, вирішили навідатися до неї. І недарма. Біля оселі загиблої тварини вони знайшли лисенят, які марно шукали свою мати. Що дивно, людей звірята не злякались, а, навпаки, побігли їм назустріч.
«Рік дуже важкий. Багато смертей і крові, тому треба рятувати усіх, кого можливо» – прокоментував ситуацію один з мисливців.
Підгодувавши пухнастиків деякий час, він вирішив передати їх адміністрації нацпарку «Тузловські лимани».
У свою чергу нацпарк прийняв рішення передати тваринок до Ізмаїльської станції юннатів, де є прекрасна матеріально-технічна база, зокрема міні-зоопарк, в якому знайшли прихисток близько трьохсот тварин. У супроводі керівника закладу «хвостики» помандрували до Ізмаїлу.
Для новоприбулих співробітники станції підготували помешкання, поруч з вольєром, де живуть лисички.
Але додому гості теж поїхали не з порожніми руками: станція юннатів передала їм лелеку, якого врятували у серпні з палаючого гнізда. Його вирішили повернути до життя в природних умовах на території мальовничої «Тузлівської Амазонії».

Такі ж плани екологи мали і щодо лисенят. Тому спілкування тварин з людьми максимально обмежили.
Упродовж майже трьох місяців лисенята перебували на утриманні в Ізмаїльській станції юннатів. За цей час вони добре підросли та стали абсолютно самостійними. Їхні опікуни вирішили, що пухнастики вже готові до єднання з природою.
Цими вихідними працівники Парку та юні Тузлімчики (учасники дитячої екологічної експедиції ТузЛім-2021) випустили рудих малюків в природне середовище – додому.
Екологи вважають, що тварини швидко адаптуються. А заборона на полювання на цій території дасть їм чудовий шанс зміцніти і зберегти своє життя.
Працівники нацпарку щиро дякують керівнику Ізмаїльської станції юннатів Людмилі Филобок та усім працівникам закладу за те, що вони були гарними опікунами та подарували рудим малюкам шанс на життя.
За матеріалами Національного природного парку «Тузлівські лимани».
Діана ГЕРГІНОВА