Бізнесмен з Одеської області завдав державі збитків на понад три мільярди гривень і втік за кордон: справу розглядає суд

Слідство встановило, що бізнесмен у 2011-2014 роках створив злочинну організацію та налагодив схему ввозу на митну територію України нерозмитнених нафтопродуктів. Про це повідомляє інформаційне агентство «Юг.Today» з посиланням на Одеську обласну прокуратуру.
В подальшому продукцію реалізовували на внутрішньому ринку країни без сплати до державного бюджету відповідних податків, зборів і платежів. Також фігурант оформлював фіктивне вивезення цих нафтопродуктів за межі України.
Діяльність злочинної організації під керуванням бізнесмена-втікача завдала економіці держави збитків на понад 3,1 млрд гривень.
Досудове розслідування правоохоронці проведили за відсутності підозрюваного – він втік за кордон.
За вказаними фактами прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт за сімома статтями Кримінально Кодексу України.
Під час досудового розслідування накладено арешт на все рухоме, нерухоме майно та земельні ділянки ПАТ «Одеській НПЗ» та ТОВ «Енергія і газ Україна», які належать керівнику злочинної організації.
Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі СУ ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу УСБУ в Одеській області.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА