Безпекова ситуація в Одеській області станом на ранок 9 серпня

Ніч із 8 на 9 серпня в Одеській області минула спокійно, без сигналів повітряної тривоги та обстрілів. Напередодні над Одещиною ворог втратив 6,5 мільйонів доларів США. Саме стільки коштує одна крилата ракета типу «Калібр», випущена з підводного човна у Чорному морі, яку вчора вдень ліквідували сили протиповітряної оборони. Між тим, загроза ракетних атак рашистів по регіону залишається на високому рівні. Про це сьогодні, 9 серпня, під час свого відеозвернення повідомив речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук, передає інформаційна агенція «Юг. Today».
За даними оперативного командування «Південь», в Чорному морі на чергуванні перебувають два надводних носії з 16 крилатими ракетами типу «Калібр» та один великий десантний корабель. Вони, як і решта шість одиниць корабельно-катерного складу ворожого флоту, тримаються на безпечній відстані від підконтрольного Україні узбережжя.
В ОК «Південь» також відзвітували про результати контрдиверсійних заходів, що були проведені в посиленому режимі контролю протягом вихідних в Миколаєві та системно здійснюються на Одещині.
Так, на Миколаївщини зареєстровано близько двадцяти проваджень, затримано п’ять осіб, які перебували в розшуку, виявлене обладнання, що реєструвало фейкові облікові записи, тощо. В Одеській області продовження практики виявлення та затримання під час комендантської години надало можливість затримувати не просто її порушників, але й збирачів інформації про розташування стратегічних об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури, фортифікаційних споруд та переміщень підрозділів сил оборони. Всі фігуранти зазначених подій передані у компетентні органи для реагування.
«Враховуючи актуальність ракетних загроз як з моря, так і з повітря, не нехтуйте власною безпекою, дотримуйтеся порядку дій за сигналами тривог. Не наражайте себе на небезпеку, відвідуючи заборонені зони та об’єкти, пам’ятайте, що обмеження, введені в рамках правового режиму воєнного стану, покликані вберегти ваші життя», – звернулися до мешканців Одещини військові.
В свою чергу, речник ОВА Сергій Братчук розповів, що в Придністров’ї цими вихідними намагалися провести так звані заходи з мобілізаційної підготовки, вчили місцевих діяти за сигналом збору.
«Кажуть, що багато з них так і не дійшли до казарм. Таким чином, невизнана республіка у своєму дусі, бо мобілізаційної готовності немає. На цій території перебуває лише частина російських окупантів, яким знаходитися там, сподіваюсь, залишилось вже недовго», – зазначив Сергій Братчук.
Речник військової адміністрації запевнив, що сили оборони Одещини продовжують тримати цей придністровський «кут» під своїм пильним наглядом.
Підготувала Інна ДЕРМЕНЖІ, фото – ілюстративне