Безпекова ситуація в Одеській області станом на ранок 19 серпня

Ніч із 18 на 19 серпня в Одеській області минула під сигнали повітряної тривоги, але, на щастя, без обстрілів. І цей в той час, коли в Криму оксамитовий сезон потихеньку перетворюється на «бавовняний». Ворог вчергове намагається активізувати повітряну розвідку та загрожує Півдню України. Про це сьогодні, 19 серпня, повідомив речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук, передає інформаційна агенція «Юг. Today».
За даними Оперативного командування «Південь», корабельне угруповання ворожого флоту в Чорному морі не зазнало суттєвих змін. Напоготові два надводних ракетоносії з 16-ма «Калібрами» і два великих десантних кораблі.
Речник ОВА, в свою чергу розповів, що на Південному напрямку знову у ближньому двобої зійшлись Збройні Сили України та один з підрозділів російських десантників.
«І, як ви гадаєте, чим закінчився двобій? Звичайно, ЗСУ наваляли так званим «блакитним беретам». Хлопці, тікайте! Бо пакетів на всіх може не вистачити», – зіронізував Братчук.
Додамо, що в ОК «Південь» також поділилися подробицями цього яскравого двобою. Протягом доби підрозділи ЗСУ двічі проводили наступальні дії з метою оволодіння новими населеними пунктами. Під час однієї з атак зустрілися з двома десантно-штурмовими підрозділами. В ході зустрічного бою противнику нанесено вогневе ураження, внаслідок якого він був змушений з втратами танків, броньованої техніки та особового складу відійти на позиції. Обмінний фонд поповнено двома полоненими окупантами.
Окрім того, військові відзвітували про успіхи на Південному напрямку фронту за минулу добу.
Так, авіацією ЗСУ нанесено чотири удари по скупченню ворожої живої сили, озброєння та техніки в Баштанському та Бериславському районах. Ракетно-артилерійськими підрозділами виконано понад двісті вогневих завдань, в тому числі з руйнуванням ворожих планів полагодити та продовжувати використовувати Каховський міст.
Наразі підтверджені втрати ворога складають 73 рашисти, три танки, чотири пускові установки та одну радіолокаційну станцію до ЗРК С-300, пять одиниць броньованої та автомобільної техніки, ще один склад боєприпасів. Остаточні втрати ворога дорозвідуються.
«Загроза ракетних ударів та обстрілів південних регіонів залишається високою. Тому не нехтуйте правилами безпеки, дотримуйтесь алгоритмів дій, будьте обережні і обачні у поводженні з підозрілими й небезпечними предметами.
Не наражайте себе на небезпеку, не піддавайтеся ворожій пропаганді і паніці, яку окупанти використовують як психологічну зброю», – звернулися до жителів Півдня України наші захисники.
Підготувала Інна ДЕРМЕНЖІ, фото – ілюстративне